Pasaules čempionāts futbolā 2022

FIFA Pasaules kauss 2022, kura organizēšana tika uzticēta Katarai 2010. gada decembrī, būs pirmais FIFA Pasaules kauss, kas tiks rīkots Tuvajos Austrumos. Tā ir lieliska iespēja reģionam pievērst cilvēku uzmanību no visas pasaules, demonstrējot savu unikālo identitāti un kultūru.

Pasaules čempionāts futbolā 2022 norisināsies no 21. novembra līdz 18. decembrim, kad vidējā temperatūra Katarā svārstās no +24-+28°C. Jau plānošanas procesa sākumā turnīrs tika pārcelts uz ziemu, lai pasargātu sportistus un dalībniekus no vasaras karstuma.

Tas būs arī ģeogrāfiski kompaktākais čempionāts futbola vēsturē. Visi stadioni atrodas 50 km attāluma no Kataras galvaspilsētas Dohas centra. Tas nozīmē, ka skatītāji un spēlētāji pavadīs mazāk laika ceļojot un vairāk laika baudot turnīru.

Kurš uzvarēs FIFA pasaules kausā 2022?

Pastāstīsim detalizētāk par FIFA pasaules kausa favorītu komandas un, kādas ir viņu izredzes uzvarēt finālturnīrā.

Brazīlija

Brazīlija ir šī gada Pasaules kausa futbolā favorīte. Tai ir spēcīgs čempionu mugurkauls, kas sastāv no neapšaubāmi pasaules labākā vārtsarga Alisona Bekera, Neimāra un topošā fenomena Viniciusu Jūniora.

Lai gan brazīļi izcīnījuši vairāk Pasaules kausa futbolā titulu nekā jebkura cita valsts, tās reputācija joprojām atgūstas pēc brutālā zaudējuma Vācijai 2014. gada čempionāta pusfināla spēlē.

Argentīna

Argentīna arī ir šī gada Pasaules kausa futbolā favorīts vairāku iemeslu dēļ. Saikne starp komandas pussargu un uzbrucējiem ir vislabākajā līmenī. Par to liecināja futbola čempionu kausa izcīņa jūnijā, kurā argentīnieši izcīnīja uzvaru. Tādējādi Dienvidamerikas komandai ir 32 nezaudētu spēļu sērija un līdz visu laiku futbola rekordam pietrūkst tikai piecas uzvaras turnīrā.

Šis būtu Mesi pirmais futbola Pasaules kausa tituls, bet, visticamāk, arī pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs. Viņa pieredze varētu būt par katalizatoru, lai finālturnīrā izcīnītu uzvaru Argentīnai.

Francija

Francija koeficientu tabulā atrodas tieši aiz Argentīnas. Eiropas kvalifikācijā tā palika bez zaudējumiem un viegli uzvarēja savā grupā. Komandā ir daudz jaunu talantu, bet, ņemot vērā pasaules kausa vēsturi, neko nevar uzskatīt par pašsaprotamu. Zvaigžņu uzbrucējs Kilians Mbapē palīdzēja komandai izcīnīt uzvaru 2018. gada finālturnīrā un kopš tā laika kļuvis tikai prasmīgāks.

Spānija

Pasaules kausa futbolā tituls nav svešs arī spāņiem, kuri to izcīnīja 2010. gadā, ar 1:0 pārspējot Nīderlandi. Komanda šogad Nāciju līgā uzrādīja stabilus rezultātus, un, neskatoties uz to, ka finālā zaudēja Francijai, tā kvalificējās bez problēmām.

Tā nav tā pati komanda, kas pastāvēja no 2008. līdz 2012. gadam, kad tā neapšaubāmi bija viena no talantīgākajām futbola komandām, kādu sports jebkad ir redzējis. Tomēr šajā Eiropas komandā tāpat vēl aizvien ir ļoti spēcīgi futbola spēlētāji.

Anglija

Anglija pēc tās Nāciju līgas snieguma ir futbola pasaules priekšplānā. Nāciju līga komandai noslēdzās uz sliktas nots – divi zaudējumi Ungārijai. Tomēr Anglija iekļuva 2018. gada Pasaules kausa pusfinālā un Eiropas kausa 2021 finālā.

Komandu nedrīkst novērtēt par zemu. Uzbrucējs Harijs Keins gatavojas kļūt par valsts visu laiku rezultatīvāko spēlētāju futbolā, savukārt centra aizsargs un kapteinis Harijs Magvairs mēģinās finālturnīrā noturēt aizsardzību.

Pasaules kauss 2022 totalizatora piedāvājumi

2022. gada pasaules kauss futbolā nav iedomājams bez iespējām veikt likmes sporta totalizatorā. Izpēti labāko Latvijas totalizatoru piedāvājumus, kurus Jums ir sagatavojis KazinoKaralis.

 • OlyBet jaunajiem lietotājiem ir pieejami 200€ bezriska likmēs. Nav labāks laiks, kad reģistrēties OlyBet tieši, kad sāksies pasaules čempionāts futbolā.
 • Optibet totalizators piedāvā jaunajiem klientiem saņemt 130€ likmēs bez riska.
 • Jaunie Betsafe lietotāji var izvēlēties saņemt bezriska likmi vienā no trīs sekojošajām vērtībām – 10€, 50€ vai pat 100€.

Grupas

Turnīrā piedalās 32 komandas, kas ir iedalītās kopā astoņās apakšgrupās. 2022. gada pasaules kausa grupas ir sekojošās:

 • A grupa: Katara, Ekvadora, Senegāla, Nīderlande.
 • B grupa: Anglija, Irāna, ASV, Velsa.
 • C grupa: Argentīna, Saūda Arābija, Meksika, Polija.
 • D grupa: Francija, Austrālija, Dānija, Tunisija.
 • E grupa: Spānija, Kostarika, Vācija, Japāna.
 • F grupa: Beļģija, Kanāda, Maroka, Horvātija.
 • G grupa: Brazīlija, Serbija, Šveice, Kamerūna.
 • H grupa: Portugāle, Gana, Urugvaja, Dienvidkoreja.

Kataras pasaules kausa stadioni

2022. gada FIFA Pasaules kauss Katarā notiks astoņos stadionos, kas visi atrodas 35 km rādiusā no valsts galvaspilsētas un lielākās pilsētas Dohas. Pastāstīsim par stadioniem, kuri tiks izmantoti turnīra laikā.

Lusail stadions

Ietilpība: 80 000

Spēles: fināls, sešas grupu turnīra spēles, viena astotdaļfināla spēle, viena ceturtdaļfināla spēle, viena pusfināla spēle.

Ievērojams ar: tas ir lielākais stadions Tuvajos Austrumos, tas tiks daļēji dekonstruēts pēc Pasaules kausa, lai atbrīvotu vietu sabiedriskajai telpai un vieglatlētikas inventāram.

Ievērojamākās spēles: lielākajā pasaules kausa stadionā varēs vērot futbola smagsvarus. Mesi un Argentīnai ir divas spēles, tāpat arī Neimaram un Brazīlijai.

Al Bayt stadions

Ietilpība: 60 000

Spēles: atklāšanas spēle, piecas citas grupu turnīra spēles, viena astotdaļfināla spēle, viena ceturtdaļfināla spēle, viena pusfināla spēle.

Ievērojams ar: vienīgā norises vieta ar nolaižamu jumtu.

Ievērojamākās spēles: neskaitot atklāšanas spēli, galvenās spēles finālturnīrā būs Anglija pret ASV un spāņi pret Vāciju.

Ahmad Bin Ali stadions

Ietilpība: 40 000

Spēles: sešas finālturnīra grupu spēles, viena astotdaļfināla spēle.

Ievērojams ar: uzcelts nojaukta stadiona vietā, kuram bija tāds pats nosaukums.

Ievērojamākās spēles: ASV pret Velsu (21. novembrī), pēc tam Gereta Beila komanda cīnās ar Angliju (29. novembrī).

Al Janoub stadions

Ietilpība: 40 000

Spēles: sešas grupu spēles, viena astotdaļfināla spēle

Ievērojams ar: dizains atsaucas uz Kataras tradicionālo “dhow” laivas vēju piepildītajām burām, tādējādi, godinot reģiona zvejas un pērļu niršanas pagātni.

Ievērojamākās spēles: Austrālija šeit aizvada visas grupas spēles, tostarp pret čempioni Franciju. Aizraujoši būs vērot arī Urugvaju pret Ganu.

Al Thumama stadions

Ietilpība: 40 000

Spēles: sešas grupu spēles, viena astotdaļfināla spēle, viena ceturtdaļfināla spēle.

Ievērojams ar: tas izskatās kā “gahfiya” – tradicionāla, austa cepure, ko nēsā visā arābu pasaulē.

Ievērojamākās spēles: Beļģija pret Maroku būs viena no lielākajām spēlēm, un pēc tam arī ASV pret Irānu.

Education City stadions

Ietilpība: 40 000

Spēles: sešas grupu spēles, viena astotdaļfināla spēle, viena ceturtdaļfināla spēle.

Ievērojams ar: pazīstams kā “dimants tuksnesī” stiklotās fasādes dēļ

Ievērojamākās spēles: Dienvidkoreja cīnīsies pret Urugvaju un Portugāli. Francija 30. novembrī spēlēs ar Tunisiju.

Starptautiskais Khalifa stadions

Ietilpība: 40 000

Spēles: spēle par trešo vietu, sešas grupu spēles, viena astotdaļfināla spēle

Ievērojams ar: celts 1976. gadā un pilnībā atjaunots priekš Pasaules kausa, finālturnīra vecākā norises vieta.

Ievērojamākās spēles: Anglija sāks savu turnīru pret Irānu 21. novembrī, bet Japānas komandu izaicinās Spānija (23. novembrī) un Vācija (1. decembrī).

974 stadions

Ietilpība: 40 000

Spēles: sešas grupu spēles, viena astotdaļfināla spēle.

Ievērojams ar: Nosaukums cēlies no 974 tērauda konteineriem, kas izmantoti, lai uzbūvētu pirmo pilnībā pagaidu stadionu Pasaules kausa vēsturē, kas pēc tam tiks demontēta, kad turnīrs noslēgsies.

Ievērojamākās spēles: Polija ar Robertu Levandovski priekšgalā spēlēs pret Meksiku un Argentīnu. Portugāle, Francija un Brazīlija arī šeit aizvada grupu spēles.

FIFA pasaules kauss 2022 biļetes

Līdzjutējiem no visas pasaules, tai skaitā arī Eiropas, FIFA biļešu tirdzniecības portālā joprojām ir pieejamas biļetes uz Pasaules kausu, un pārdošana turpināsies līdz pat brīdim, kad sāksies pasaules kauss.

FIFA pirmajā pārdošanas logā 2022. gada sākumā pārdeva aptuveni 1,8 miljonus biļešu, un turpmāka tirdzniecība tika aktivizēta jūlijā un augustā. Pārējās biļetes kļuva pieejamas rindas kārtībā, paredzot lielu pieprasījumu.

Visas čempionāta biļetes tiek pārdotas gan Kataras iedzīvotājiem, gan starptautiskajiem faniem, un cenas svārstās no 11€ līdz 1607€.

Kur skatīties pasaules kausu tiešraidē?

2022. gada pasaules kauss futbolā būs vērojams tiešraidē kanālā LTV7. Kanālā varēs vērot ne tikai visas 64 spēles, bet arī spēļu apskatus un īpašus raidījumus.

Sākums » Ziņas » Pasaules čempionāts futbolā 2022