Kā veikt tenisa likmes?
Lai gan vispārīgi likt likmes uz tenisu būtiski neatšķiras no likmju likšanas uz citiem sporta veidiem, ir nianses, kurām ir vērts pievērst uzmanību. Tiem, kuri vēlas veikt likmes uz tenisu jābūt jo īpaši zinošiem par šo sportu, tā īpatnībām, spēlētājiem, dažādiem turnīriem utt. Tas palīdzēs atrast likmes ar vērtību.
Likme uz spēles uzvarētāju
Nepārprotami šis ir populārākais likmes veids tenisā gluži tāpāt kā visos citos sporta veidos. Prognozēt spēlētāja uzvaru tenisā var turnīru ietvaros. Tenisā tāpat kā hokejā un basketbolā nepastāv neizšķirts, var vai nu tikai uzverēt vai zaudēt.
Turnīra uzvarētāja likme
Var noprast, lai liktu likmi uz šo koeficenta veidu, ir jānosaka visa turnīra uzvarētājs. Varam pastāstīt to, ka turnīros ietekme mēdz būt arī tam, kā ir noteikts, kurš pret kuru spēlēs. Tas tiek veikts ar izlozes palīdzību, tādēļ mazāk prasmīgi spēlētāji veiksmīgas izlozes kārtā var aizvadīt veiksmīgāku turnīru. Savukārt augstāka līmeņa spēlētāji var nonākt situācijā, kur ir sarežģītāki pretinieki. Tādēļ arī turnīra uzvarētāju noteikt nav nemaz tik vienkārši.
Likmes uz setiem
Tenisa fani var izmantot iespēju likt likmes uz setiem. Nereti tiek ikmantota iespēja noteikt pirmā seta uzvarētu. Var arī, piemēram, noteikt to, ka konkrēts spēlētājs gūst uzvaru vienā, divos vai trīs setos u.tml. Tā var būt laba izdevība atrast vērtīgas likmes. Piemēram, turnīra sākumā spēļu favorīts sākumposmā spēlē vājāk un tādējādi nospēlē vairāk setu. Tie gan nav vienīgie veidi, kā likt tenisa likmes, jāpiebilst, ka visbiežāk ir iespēja likt likmes uz pirmā, otrā, trešā seta uzvarētāju. Idejiski setu likmes ar neko neatšķiras no spēles uzvarētāja likmes, izņemot to, ka likme tiek veikta par konkrēta seta nevis visas spēles iznākumu.
Handikapa likmes
Protams, arī tenisā netrūkst plašs handikapu piedāvājumu klāsts. Šis ir jo īpaši izacinošs likmes veids. Tas ir likmes veids, kas ļauj vienam no spēlētājiem piedāvāt iznākuma priekšrocību vai deficītu. Handikapa likmes ir ārkārtīgi aizraujošas ar to, ka spēlētājam nav jāuzvar spēle, lai likme uzvarētu. Populārākās handikapa derības tenisā ļauj veikt likmes uz setiem un geimiem. Setu likmēs tiek veikta likme uz spēlētāju, tās ir līdzīgas Āzijas handikapa likmēm, par kurām stāstījām futbola likmju rakstā. Geimu handikaps daudz neatšķiras no setu, bet tajā iekļauj mača kopējo geimu skaitu.
Virs vai zem likmes
Šis likmes veids ļauj prognozēt to ar, cik setiem vai geimiem noslēgsies spēle. Piemēram, virs vai zem 4,5 setiem un virs vai zem 28,5 geimiem u.tml. Sieviešu tenisā iespējams izvēlēties vai spēle beigsies ar diviem, vīriešu – trīs – setiem vai vairāk. Virs/zem likmes iesakām izmantot tad, ja ir sarežģīti noteikt to, kurš no abiem spēlētājiem varētu gūt uzvaru. Likmes var likt uz geimu, setu skaitu, jo nav nozīme tam, kurš spēlētājs uzvar. Spraigas un vienlīdzīgas spēles gadījumā, liekot likmi uz “virs”, tā visdrīzāk izrādīsies veiksmīga. Var arī apdomāt tā vietā, lai likmi izdarītu uz favorīta uzvaru, kurai ir mazs koeficents, var likt likmi uz “zem”, kurai būs labāks koeficents.
Faktori, kurus iesakām ņemt vērā, liekot likmes uz tenisu
- Jāņem vērā spēlētāju fiziskā forma un tas, kā viņiem veicies nesenajos turnīros, taču jāsaka gan, ka ar to vien nepietiek. Jāizpēta spēlētāju nesenākās savstarpējās spēles, jo spēļu stili atšķiras un kādam tas var būt vairāk neparocīgs, kā citam. Tādējādi no tā arī ir atkarīga veiksme un uzvara tenisa spēlē. Šādu detaļu apzināšanās palīdzēs atrast vērtīgas likmes.
- Pirms veikt likmi, jāapskata turnīra laukuma segums. Ja spēle tiek aizvadīta uz zāles seguma, bumbiņa atlec mazāk. Tādēļ spēlētāju serves geimiem ir ārkārtīgi liela nozīme. Ir spēlētāji, kuriem labāk veicas, piemēram, uz tā paša zāles seguma, savukārt citiem veiksmīgāk iet uz cietākiem segumiem.
- Koeficenti uz favorītiem ir diezgan zemi, tādēļ, lai atrastu vērtīgākas likmes, ir nedaudz vairāk jāpacenšas. Tik vien kā atrast augstākus koeficentus, nav stratēģija, kas tenisa totalizatorā labi strādās, jo šie koeficenti bieži vien ir maldinoši. Ir jāizmanto savas zināšanas par sportu, lai spētu ar to veiksmīgi nopelnīt.
Būtiska informācija par tenisu
Lai Jūs būtu nedaudz zinošāki par tenisu un likmju izdarīšanu uz to, pastāstīsim šo to, kas Jums varētu noderēt likmju veikšanā.
Tiek iedalīts sieviešu un vīriešu teniss. Sieviešu jeb WTA vai vīriešu jeb ATP tūres ietvaros katru dienu notiek vairāki tenisa mači, kas zinošiem tenisa cienītājiem ļauj veikt likmes uz sportu tikpat kā katru dienu, tādēļ arī ir lielas izredzes atrast vērtīgas likmes.
Vīriešu tenisā ir trīs līmeņi – ATP, Challenger un Futures tūres, kurām tenisa sistēmā ir katrai sava, nozīmīga loma. Tenisa profesionāļu asociācija jeb ATP ir vīriešu profesionālā tenisa galvenā organizācija. Tā ir neatkarīga organizācija, tomēr tai ir jāatbild Starptautiskajai tenisa federācijai, kura pārrauga visus lielos tenisa turnīrus. Gan ATP, gan WTA tūrē ir rangs, kurā apkopo pēdējos 12 mēnešos gūtos spēlētāju punktus, kuru daudzums ir atkarīgs no turnīra. ATP 250 turnīra uzvarētājs var iegūt 250 punktus, “Grand Slam” turnīros var iegūt pat 2000 punktus. Punkti saglabājas gadu, tie vai nu tiek aizstāvēti vai arī dzēsti. Pirmo pasaules raketi nosaka pēc iegūto punktu skaita šajos 12 mēnešos un rangu atjauno katru nedēļu.
Profesionālā tenisa otrais līmenis ir “Challenger”, kurā spēlē ATP ranga spēlētāji zem 80. vietas. Ja izdodas gūt augstus sasniegumus “Challenger” tūrē tas ļauj nokļūt ATP tūrē. Ja gadās piedzīvot neveiksmi ATP, tad spēkus var atgūt “Challenger” tūrē. Viszemākais līmenis ir “Futures”, kur turnīru ir ļoti daudz un regulāri – vairāk nekā 600 gadā. Savukārt sieviešu tenisa augstākais līmenis ir WTA, kur rangu arī nosaka gūtie punkti pēdējos 12 mēnešos.
Ceram, ka mūsu nodrošinātā informācija palīdzēs Jums likt uzvaru nesošas tenisa likmes. Veiksmi!
Spēlējot azartspēles, esiet piesardzīgs. Nekad netērējiet vairāk kā varat atļauties zaudēt, kā arī pirms spēles sesijas nosakiet savu budžetu.
Kādu likmi veikt tenisa derībās?
Likme uz spēlētāja uzvaru ir populārākais likmes veids tenisā. Turklāt, tenisā tāpat kā hokejā un basketbolā nav neizšķirts.
Kuri ir populārākie tenisa turnīri?
Populārākie tenisa turnīri ir US Open, Vimbldona, French Open un Australian Open.
Kas jāņem vērā, veicot likmi tenisā?
Ir labi jāpārzina katra spēlētāja fiziskā forma un tas, kā viņiem ir veicies nesenākajos mačos.