Mūziķis “st4rface” par drošām un atbildīgām azartspēlēm

Par azartspēlēm sabiedrībā, kā jau par gandrīz visām lietām, ir dažādi viedokļi. Diskusijas par azartspēlēm ir noderīgas, lai izglītotu cilvēkus, kas palīdzētu piedalīties azartspēlēs atbildīgi, maksimāli samazinot riskus. Cilvēku stāsti vislabāk palīdz izprast dažādas pieredzes saistībā ar azartspēļu spēlēšanu, tajā pašā laikā, izprotot, kā būt pēc iespējas atbildīgākiem.

Mūziķis “st4rface” labprāt dalījies ar savu pirmo pieredzi azartspēļu pasaulē, norādot, ka vienmēr jāatceras, ka katrs cilvēks pieņem lēmumus pats. Tajā pašā laikā “st4rface” atzīst, ka azartspēles, galvenokārt, ir izklaide, taču vienmēr ir jāspēj noteikt limiti.

Kā tu atceries savu pirmo pieredzi azartspēļu pasaulē?

Pirmo reizi azartspēles izmēģināju tikai 19-20 gadu vecumā, kad uzzināju par konkrētām mājaslapām, kuras tās piedāvā. Neatceros summas, bet atminos, ka tās bija tīri simboliskas, jo baidījos zaudēt. Liku mazas likmes uz sporta notikumiem. Par azartspēļu eksistenci zināju arī iepriekš, taču pats nekad nespēlēju. Bērnībā lielais brālis bieži piedalījās dažādos pokera turnīros un “grieza aparātus” internetā, taču līdz galam tas mani tā arī neuzrunāja.

Ko pirmā pieredze deva tavā turpmākajā attieksmē pret azartspēlēm?

Man nebija nedz laba, nedz slikta pieredze. Reizēm uzvarēju, reizēm zaudēju un summas tiešām bija simboliskas. Lai vai kā, vienmēr apzinājos risku un to, ka varu zaudēt, tāpēc biju ļoti piesardzīgs un lieki neriskēju. Man jau no bērnības tika mācīts, ka savu grūti nopelnīto naudiņu nevajag pavirši iztērēt vai vispār bez iemesla pazaudēt. Ja spēlēju, tad tikai ar simboliskām summām un saviem brīvajiem līdzekļiem, lai pēcāk nav jāskumst par zaudēšanu.

Kas, tavuprāt, norāda, ka attiecīgā azartspēļu vietne ir droša un uzticama?

Drošība ir stiepts jēdziens. No tehniskās puses maz saprotu par azartspēļu mājaslapu drošību. Manā gadījumā ir bijusi apkārtējo ietekme. Liela daļa jauniešu azartspēles internetā jau sen ir izmēģinājuši. Arī manā paziņu lokā šādi cilvēki ir. Viens iesaka otram konkrētu mājaslapu un tā savā ziņā rodas tā uzticība.

Vai esi novērojis negodīgas darbības?

Personiski neesmu neko tādu novērojis. Jāapzinās gan, ka uzvarētāju nebūtu, ja nebūtu arī zaudētāju. Var paveikties un nonākt uzvarētāju lomā, bet biežākais scenārijs ir otrais. Pati šī sfēra ir tāda riskanta, jo risks zaudēt ir vienmēr.

Vai tev ir svarīgas citu spēlētāju atsauksmes un vērtējumiem par konkrētajām azartspēļu vietnēm?

Tas dod sava veida uzticību konkrētajai vietnei, ja kādam pazīstamam cilvēkam jau ir bijusi pozitīva pieredze šajā mājaslapā, taču tas arī viss. Paveikties var jebkurā vietnē un zaudēt tāpat. Vairāk varbūt piesaista konkrētas mājaslapas dizains, kā arī piedāvājums.

Kā tu pārbaudi azartspēļu vietņu drošību? Kuri kazino, tavuprāt, ir visuzticamākie?

Es ikdienā ar azartspēlēm cenšos neaizrauties. Spēlēju ļoti reti. Agrāk varbūt sanāca biežāk. Uzticos populārākajām vietnēm un tām, kurās pašam ir bijusi pozitīvāka pieredze. Arī iepriekš minētā draugu pieredze un stāsti dod sava veida uzticību vai tieši pretēji – skepsi un piesardzību. Jebkurā gadījumā, nekad neuzticos maz zināmām vietnēm.

Vai ir svarīgi noteikt limitus savām likmēm un zaudējumiem?

Protams, ka limitus vajag noteikt. Vēl svarīgāk gan tos ir ievērot, tāpēc ļoti svarīgs ir paša cilvēka raksturs. Es parasti zinu, cik varu atļauties zaudēt un nekad nespēlēju ar domu, ka uzvarēšu. Ja nedaudz paveiksies – forši. Ja summa tiks zaudēta – nebūs tik liela bēda, jo šos līdzekļus pats tam biju atlicis.

Kāda ir vērtīgākā mācība, ko esi guvis saistībā ar azartspēlēm?

Mācēt apstāties, noteikt limitus un spēlēt atbildīgi. Azartspēles, galvenokārt, ir izklaide, kuras laikā cilvēks riskē ar naudas zaudēšanu.

Kādus padomus dotu tiem, kuri tikai tagad ir uzzinājuši par azartspēlēm?

Ja izlem spēlēt, tad dari to atbildīgi. Nespēlē, ja nevari to atļauties. Izvērtē visus riskus, jo azartspēles var radīt atkarību.

Kā vērtē risku kļūt atkarīgam no azartspēlēm? Kādi ir tavi ieteikumi, lai to novērstu?

Mūsdienās risks kļūt atkarīgam no azartspēlēm tiešām ir liels, taču jāsaprot, ka cilvēki paši pieņem lēmumus. Atkarība var rasties no daudz kā. Alkohols, nikotīns, narkotikas, datorspēles ir to skaitā. Šis saraksts varētu būt ļoti garš un visas šīs atkarības ir savā veidā jāārstē. Ja ir atkarība no azartspēlēm, tad ir vērtīgi uzlikt sev liegumu, lai spēlēt nebūtu iespējams. Zinu pāris cilvēkus, kas to ir izdarījuši. Vēl variants ir vērsties pēc palīdzības pie profesionāļiem vai tuviniekiem. Vislabāk gan būtu līdz šādai stadijai nenonākt. To var izdarīt, ja cilvēks vienkārši nespēlē, vai arī tiešām prot spēlēt atbildīgi.

Kādas izmaiņas tu vēlētos redzēt, lai azartspēļu kompānijas palielinātu drošību un atbildību?

Grūti komentēt. Ceru, ka kompānijas to tiešām dara un darīs arī turpmāk, taču tāpat apzinos, ka cilvēks azartā atradīs veidu kā spēlēt. Daži paziņas iepriekš to ir apliecinājuši. Obligāti dienas limiti naudas vai laika ziņā varētu nedaudz palielināt drošību. Tas gan ir šīs sfēras atbildīgo personu ziņā.

Sākums » Ziņas » Mūziķis “st4rface” par drošām un atbildīgām azartspēlēm