Hokejs kā jau viens no populārākajiem sporta veidiem Latvijā, protams, ir populārs arī starp likmju veicējiem totalizatorā. Tas ir ļoti ātrs sports, kas likmju likšanu padara vēl jo aizraujošāku. Hokeja sacensību un līgu formāti ir tādi paši, kā futbolā, tādēļ arī likmju piedāvājums ir līdzīgs. Turklāt arī hokejā ir vārti, tādēļ mērķis ir iegūt vairāk vārtu, kā pretiniekam. Tā rezultātā likmju vedi pēc būtības ir tādi paši kā futbolā – sacensību uzvarētājs, spēles uzvarētājs, virs/zem vārtu guvums utt. Lielais spēļu apjoms hokejā sniedz iespējas atrast vērtīgas likmes tikpat kā katru dienu. Pie mazāka spēļu skaita bukmeikeru koeficenti ir precīzāki, tādēļ likmju licēji visas sezonas garumā var rast sev lieliskas iespējas gūt laimestus.

Kā jau, veicot derības uz jebkuru sporta veidu, koeficenti ir visu pamats. No tiem ir atkarīgs prognozes laimests. Eiropā un arī Latvijas sporta totalizatoros koeficenti lielākoties ir decimāldaļu formātā. Koeficenti apzīmē iznākuma varbūtību. Piemēram, koeficenta 1,5 varbūtības noteikšanai, jāveic sekojošais aprēķins: 1:1,5 ir 67%, kas apzīmē izredzes uzvarēt, balstoties uz bukmeikeru viedokļiem. Ja uz šādu koeficentu liktu 10 eiro, laimests būtu 15 eiro, kas nozīmē, ka laimēti ir vien pieci eiro, kas ir ne pārāk riskanta likme.

Sacensību uzvarētāja likme

Kā jau var noprast, šī likme attiecas uz sacensību uzvarētāja prognozi. Katru gadu notiek pasaules hokeja čempionāts, lielu ievērību gūst arī Ziemas olimpisko spēļu hokeja turnīrs, kas gan notiek reizi četros gados. Likmes parasti liek uz grupas un sacensību uzvarētājiem. Piemēram, NHL ir divi divīziju uzvarētāji, astoņas labākās komandas no katras konferences nonāk izslēgšanas spēlēs, kur nosaka konferenču uzvarētājus, kas pēc tam cīnās par Stenlija kausu. Citās nozīmīgajās hokeja līgās, piemēram, Kontinentālajā hokeja līgā (KHL), Zviedrijas hokeja līgā (SHL) struktūra ir tāda pati, kā NHL. Tādēļ arī pieejamie likmju veidi totalizatorā uz uzvarētājiem ir līdzīgi.

Pamatlaika spēles rezultāts

Šis ir vienkāršākais un populārākais likmes veids. Tā ļauj noteikt uzvarētāju, taču attiecas tikai un vienīgi uz pamatlaiku. Jāņem vērā tas, ka hokejā nav iespējams neizšķirts (izņēmot pārbaudes spēlēs). Ja pēc 60 minūšu ilgās spēles rezultāts ir neizšķirts, uzvarētāju nosaka papildlaikā vai pēcspēles metienos. Tādēļ, ja liek likmi uz neizšķirtu tā attiecas tikai uz pamatlaiku. Un ja likme veikta par labu kādas komandas uzvarai, ja pamatlaikā ir neizšķirts, tad likme tiek zaudēta.

Spēles rezultāts, ieskaitot papildlaiku un pēcspēles metienus

Visas spēles uzvarētāju nosaka ar šo likmi. Līdz ar to netiek ņemts vērā, vai uzvara iegūta pamatlaikā vai papildlaikā. Protams, šis likmes veids ir drošāks, taču koeficents un laimests tādēļ būs zemāks, salīdzinot ar pamatlaika likmēm.

Handikapa likme

Tipiski hokejā handikaps ir 1,5. Komandai, kas nav publikas mīlulis handikaps ir +1,5 un favorītam -1,5. Lai likme uzvarētu, hokeja komanda nedrīkst zaudēt ar diviem vai vairāk vārtiem. Savukārt favorītkomandai jāuzvar ar vismaz divu vārtu pārsvaru. Izplatīts ir arī 0,5 handikaps, kas savukārt nozīmē, ka komandai, kurai ir +0,5 handikaps nedrīkst zaudēt ar vairāk kā vieniem vārtiem un otrai komandai ir jāuzvar ar vismaz vienu vārtu pārsvaru.

Virs un zem vārtu likme

Šīs likmes ietvaros jāprognozē kopējais spēlē gūto vārtu skaits virs vai zem konkrēta skaitļa. Tipiskākā virs un zem likme ir vairs vai zem 5,5. Jāprognozē tas, cik spēle būs rezultatīva un vai tā beigsies ar vairāk vai mazāk gūtajiem vārtiem, kā to nosaka likmē uzrādītais vārtu skaits.

Precīza rezultāta likme

Ar šo likmi ir iespējams paredzēt precīzu rezultātu spēles noslēgumā vai neizšķirtu pamatlaikā. Tā kā šādu rezultātu prognozēt ir ārkārtīgi sarežģīti, tad arī koeficenti, protams, ir ļoti augsti.

Ko ņemt vērā pirms likmju veikšanas hokejā

Bieži vien totalizatora spēlētāji likmes veic, vadoties pēc sajūtām. Tomēr ilgtermiņā totalizatorā Jūs gūsiet vairāk panākumus, ja pratīsiet izprast attiecīgo sporta veidu un tā elementus, lai izvērtēt likmes izredzes objektīvi.

  1. Vārtsargs. Katrai komandai ir pirmais un otrais vārtsargs. Parasti pirmos vārtsargus mēdz nepārslogot, ja komandai priekšā ir sērijveida spēles. Vārtsargu prasmju atšķirības starp pirmo un otro vārtsargu var būt nozīmīgas, tādēļ ieteicams noskaidrot, kurš no abiem stāsies vārtos spēlē, uz kuru vēlaties likt likmes.
  2. Komandas gūto vārtu skaits pēdējās spēlēs. Runājot par virs/zem likmi daudzi izdara kļūdu, skatoties uz komandas vidējo gūto vārtu skaitu spēlē. Tas nav objektīvs rādītājs, jo vidējais neatspoguļo pēdējo spēļu gūto vārtu tendences. Vairāk izpētiet to, cik bieži attiecīgās komandas ir bijušas virs zai zem noteikta vārtu skaita. Ja tajā ir saskatāma sakarība, tad noteikti var apsvērt veikt šādu likmi. Var arī izskatīt, kā komandas spēlē māju un izbraukumu spēles, jo starp tām mēdz būt atšķirības. Jāpiemin arī tas, ka vidējais vārtu skaits hokejā ir 5-7 vārti.
  3. Vērtīgu likmju izvēle. Hokejs ir sporta veids, kurā ir ļoti liels spēļu skaits. Tādēļ arī favorītkomandas piedzīvo vērā ņemamu daudzumu ar zaudējumiem, sezonas laikā šīs komandas var zaudēt aptuveni trešdaļu no kopējām spēlēm. Tāpēc hokejā likmes parasti liek uz spēles uzvarētāju.
  4. Komandu vairākuma un mazākuma spēles statistika. Tā ir nozīmīga spēles daļa, kas hokejā bieži sastopama. Vairākums ir, kad pretējās komandas spēlētājs saņem sodu par noteikumu pārkāpumu, tādēļ spēlētājs tiek noraidīts no laukuma. Tā rezultātā otra komanda divas minūtes spēlē ar spēlētāju pārsvaru. Sodu ilgums un noraidīto spēlētāju skaits var mainīties. Lai gūtu uzvaru, ir būtiski izmantot vairākumu un izturēt mazākumu. Tādēļ ir jāseko līdzi šai statistikai, lai gūtu labāku priekšstatu par to, kā komandas spēlē un līdz ar to prognozēt spēļu rezultātu būs vieglāk.

Vēlam Jums panākumus, liekot likmes uz hokeju!